Kuidas soojuspump töötab?
Soojuspump võib soojust ammutada näiteks maapinnast, põhjaveest, veest või õhust ning vähendada oluliselt maja küttekulusid.
Lugege soojuspumpade tööpõhimõtte kohta
Õhk-õhk-soojuspump ja õhk-vesi-soojuspump hangivad soojusenergia välisõhust ja annavad selle üle siseruumis paiknevale sisemoodulile.
Õhksoojuspumba käitamiseks kasutatava iga kW kohta saate maja kütmiseks kuni 5 kW soojusenergiat, kuid energiatarbe määrab ära teie maja suurus. Kui kasutate näiteks õlikütet või otseelektrikütet, saate iga kasutatava kW kohta ainult 0,8 kuni 0,9 kW kütteenergiat.
Mitsubishi Electricu soojuspumba abil on maja kütmine ja sooja tarbevee valmistamine palju odavam. Saate oma küttekulusid vähendada kuni 80%. Tegelik sääst sääst sõltub õli ja elektri hindade ja riiklike maksude muutumisest, maja plaanilahendusest, soojuspumba valitud mudelist, soojuspumba paigalduskohast ja sellest, kas kasutate ka soojuspumba jahutusfunktsiooni.
Investeering on suhteliselt väike, sest õhksoojuspumba korral ei ole vaja kaevata ega puurida kaljusse ega maapinda. See vähendab paigalduskulusid ja koormab vähem teie krunti. Investeering tasub kiiresti ära, sest Mitsubishi Electricu soojuspumbad on suure kasuteguriga ja energiahindade pideva tõusu tõttu ei pea te kindlasti kahetsema. Fakt on see, et teid rõõmustab juba esimesel kuul saadud sääst.
Õhksoojuspumba valimise teine põhjus on selle keskkonnahoidlikkus. Kuna õhksoojuspump kasutab maja kütmiseks ja sooja vee valmistamiseks välisõhku, mis on täiesti tasuta loodusvara, on selle CO2-heitmed traditsioonilise, fossiilkütust kasutava küttesüsteemiga võrreldes palju väiksemad. Ümbritsevas õhus on soojust ka temperatuuril alla 0 °C.
Soojuspump võib soojust ammutada näiteks maapinnast, põhjaveest, veest või õhust ning vähendada oluliselt maja küttekulusid.
Lugege soojuspumpade tööpõhimõtte kohtaNüüd on veelgi hõlpsam ja odavam vahetada oma õhksoojuspump uue ja veelgi energiasäästlikuma vastu.
Soojuspumba vahetamine